.
herb_powiatu herb_ledziny herb_powiatu

Twoja aktualna pozycja: Strona główna » Boiska z programu Orlik 2012

Sekretariat

Sekretariat czynny
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 7:00 - 15:00

tel.: (32) 216 62 41
tel./fax: (32) 216 73 22

Rada Rodziców Powiatowego Zespołu Szkół
88 8435 0004 0000 0000 2639 0001


Boiska z programu Orlik 2012

Informacja na temat zasad korzystania z boiska ORLIK przy Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach zamieszczona w załączniku.

Animatorzy na obiekcie sportowym „Moje boisko Orlik2012” w sezonie marzec-listopad 2012:
1.Alina Bielec – nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1 w Lędzinach, trener piłki ręcznej
2.Aneta Madejska – nauczyciel wychowania fizycznego w Powiatowym Zespole Szkol w Ledzinach, instruktor fitness i samoobrony
3.Agnieszka Kuznik

W sezonie marzec-listopad 2012 na obiekcie sportowym Orlik przy Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach zatrudnionych zostało trzech animatorów sportu: mgr Aneta Madejska, mgr Alina Bielec oraz mgr Agnieszka Kuźnik. Wszyscy animatorzy posiadają odpowiednie uprawnienia do prowadzenia zajęć ruchowych z dziećmi i młodzieżą. Panie zatrudnione są w wymiarze 80 godzin miesięcznie i planują harmonogram pracy tak, aby boisko otwarte było przez cały tydzień, w godzinach największego zainteresowania dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W okresie wakacji boisko otwarte było przez cały tydzień w godzinach od 8.00 do 22.00.

Animatorki prowadzą zajęcia ruchowe z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku. Najmłodsi maja okazję uczestniczyć w grach i zabawach (np. Dwa ognie, Palant, Rzucanka, Serwobieg, badminton, wyścigi rzędów ), dzięki którym uczą się podstawowych elementów technicznych z gier zespołowych. Starsze dzieci i młodzież mają możliwość uczestniczyć w zajęciach z piłki nożnej, siatkówki, koszykówki czy tenisa ziemnego. W zajęciach uczestniczyć może każdy, wystarczą tylko chęci. Na boisku organizowane są również mecze piłki nożnej oraz siatkówki osiedlowych drużyn dziecięcych i młodzieżowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Z boiska korzystają również osoby dorosłe, które podejmują aktywność fizyczną we własnym zakresie, grając w tenisa ziemnego lub uczestnicząc w meczach siatkówki bądź piłki nożnej. W okresie wakacyjnym boisko Orlik było miejscem, gdzie aktywnie czas wolny spędzały całe rodziny. Poza zajęciami prowadzonymi przez animatorki na boisku odbywają się treningi klubu MKS Lędziny oraz szkółki piłkarskiej KS B Lędziny. Zajęcia te również cieszą się dużą popularnością. W czasie roku szkolnego z boiska korzystają także nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół, prowadząc z młodzieżą zajęcia z wychowania fizycznego oraz przedszkolaki, dla których organizowane są zajęcia ruchowe.

W maju na Orliku Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach zorganizował „Mistrzowski Turnieju Piłki Nożnej w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim” , nad którym patronat objął Starosta Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, Pan Bernard Bednorz. W turnieju tym uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół gimnazjalnych powiatu.

W sierpniu animatorki Orlika wraz z lędzińskim Caritasem zorganizowały dla ich podopiecznych zajęcia rekreacyjne oraz rozgrywki sportowe.

Przez cały sezon na boisku organizowane są mecze ligowe MKS Lędziny w kategorii żaków. Natomiast dla dzieci i młodzieży niezrzeszonej w klubie organizowane są sparingi osiedlowe. We wrześniu zaplanowane są dwa turnieje piłki nożnej, których organizatorami są Szkółka Piłkarska KS B Lędziny oraz Panie animatorki Orlika w Lędzinach. 15 września odbędzie się turniej przedszkolaków a 22 września turniej uczniów klas szkół podstawowych I-III. Do rozgrywek zgłoszonych zostało około 100 uczestników. Turniej zorganizowany jest z okazji pierwszych urodzin szkółki.

Animatorki planują również w tym sezonie zorganizować turniej „Dzikich drużyn” w siatkówce oraz rozgrywki w badmintona dla dzieci i młodzieży.